Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

Zabieg polegający na usuwaniu drobin kamienia nazębnego i osadów, które znajdują się na powierzchni zębów. Czyszczenie odbywa się przy pomocy specjalnego proszku, którego zarówno skład jak i gramatura są dostosowane do prawidłowego usuwania drobin kamienia nazębnego iosadów. Proszek wraz ze sprężonym powietrzem i odpowiednią ilością wody uderza w powierzchnie zębów powodując usuwanie zanieczyszczeń.

Zabieg można wykonywać u prawie każdego pacjenta mającego problemy z osadami nazębnymi, a także wskazane jest stosowanie tej metody w celu dokładnego oczyszczenia powierzchni zębów po zabiegu scallingu skanerem ultradźwiękowym. Scaling ultradźwiekowy uniemożliwia usunięcie drobin kamienia, jeśli jego wielkość jest mniejsza od średnicy ostrza scalera.

Piaskowania nie stosuje się u pacjentów: cierpiących na chroniczny bronchit lub astmę oraz będących na diecie małosolnej (ze względu na skład proszku). Czas trwania zabiegu w głównej mierze zależy od ilości i rodzaju zanieczyszczeń, jakie należy usunąć. Zależy również od tego, czy dokonujemy piaskowania wszystkich zębów, czy też oczyszczamy pojedyncze zęby. Zabieg przeprowadzany jest w trakcie standardowej wizyty wgabinecie.

Trwałość i efekt piaskowania w dużej mierze zależy od pacjenta. Dbanie o higienę jamy ustnej, w szczególności dokładne czyszczenie zębów oraz czyszczenie przestrzeni międzyzębowych (zaleca się stosowanie wodnego irygatora lub nici stomatologicznych) pozwala utrzymać prawidłowy efekt piaskowania przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Po zabiegu piaskowania przez około 3 godziny należy bezwzględnie wystrzegać się picia kawy, herbaty oraz palenia tytoniu, poniewaz zęby są całkowicie oczyszczone i pozbawione ochrony. Proteiny występujące w ślinie potrzebują 2-3 godzin na odbudowę warstwy ochronnej. Zęby w tym czasie nie mają żadnego zabezpieczenia przed przebarwieniami.

Przyczyn pojawienia się kamienia nazębnego jest wiele. Należą do nich m.in.:

  • spożywane napoje (kawa, herbata)
  • palenie papierosów
  • mało dokładne lub nieumiejętne czyszczenie zębów
  • nie używanie wodnego irygatora lub nici stomatologicznych do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych